| LauraCh a întrebat:

Am si eu o problema cu Whatsapp.Am un Nokia 311 si nu pot folosi aplicatia cu internetul de la wifi, numai daca am mb pe cartela.La fel se intampla si cu Nokia store.Cand sunt conectata la wifi merge doar browserul de internet si mailul.Va rooog sa ma ajutati si pe mine, le-am trimis si celor de la Nokia un email dar niciun raspuns.Sunteti singura mea speranta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai telefonul in Limba romana:

Mergi la setari > Configurare > Setari personale > Adaugare Cont > Web si apoi apasa tasta inapoi, nu scrie nimic pe acolo. Mergi inapoi la configurare > Setari config. impl > config. person. > Implicit.
Mergi inapoi la configurare si apasa pe implicit in toate apl.
Acum inchide si redeschide telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai telefonul in Limba engleza:

Mergi la settings > Configuration > Personal settings > add account > Web si apoi apasa tasta inapoi, nu scrie nimic pe acolo. Mergi inapoi la configuration > deafult config. sett. > personal config > deafult.
Mergi inapoi la configuration si apasa pe deafult in all apps.
Acum inchide si redeschide telefonul.