| nexux a întrebat:

Am si eu un android 2.2.pot sa il actualizez sa ajunga la 4.1 sau ceva de genu? funda pentru cel mai bun raspuns (si daca da cum?)

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

Da se poate... pur si simplu mergi la setari-despre telefon-si sus de tot trebuie sa scrie ceva de genu actualizari sistem.(aceasta este upgradarea originala. testata de brandul tau de telefon pentru a afla daca totul este functional la noua versiune de telefon si sa nu iti mearga cu lag...
dar mai sunt si versiuni cum ar fi cm9 android 4.0.4
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1868121
dar daca o sa il actualizezi s-ar putea sa nu iti mai functioneze camera/galeria etc... ai putea sa pierzi garantia. sa ti se blocheze telefonul. depinde de ce telefon ai

4 răspunsuri:
| CosminXr a răspuns:

Da poti, uita-te pe aici.

| Puma123 a răspuns:

Da il poti. Cred ca daca vrei sa ii dai update du-te in Apclicatie la Optiuni si ar trebui sa fie ceva de genu "update android" dar daca nu este scuze.

| Anonymus00 a răspuns:

Imposibil.Vrei android 4.1? Simplu, strange niste banuti, si ia-ti tableta/smartphone cu android 4.1..sa-l faci din 2.2 --4.1 ..este I-P-O-S-I-B-I-L.

| KinekT a răspuns (pentru Anonymus00):

In primul rand se scrie imposibil nu iposibil
in al doilea rand orice ce telefon cu android poate fi upgradat la o versune mai noua de android