| adi787 a întrebat:

Am sticla crapata la s3-ul meu, daca ii schimb sticla la un magazin de reparatii de la mine din oras pierd complet garantia?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă orice persoană neautorizată ( adică din afara celor care lucrează în reţeaua de Service-uri care îţi asigură Garanţia ) "repară" acel telefon, atunci PIERZI Garanţia!

Dacă doreşti să nu pierzi Garanţia, atunci TREBUIE să duci telefonul la reparat în unul dintre Service-urile menţionate în Certificatul de Garanţie!
Cu toate că tu vei PLĂTII reparaţia/schimbarea display-ului sad

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O pierzi, normal.De ce nu il trimiti la garantie sa iti schimbe?

| adi787 explică (pentru darrio2007):

Daca sticla am spart-o eu nu mi-l repara cu garantie si eu stiam ca daca schimbi sticla ecranului nu pierd garantia, eu stiam ca garantia o pierzi daca este desfacut de alt service

| mari9999 a răspuns:

Da e logic ca o pierzi, iar pe garantie nu iti schimba sticla, si ce daca o pierzi, nici nu cred ca mai tinea mult ca s3 e vechi.