| Xenoverse1 a întrebat:

Am telefon Samsung A5 2017 si de la un timp se tot descarca singura bateria chiar dacă i-am oprit conexiunea la internet. Si bani de alt telefon nou nu am, ce sa fac pana imi cumpar un telefon?

4 răspunsuri:
| CosminSM a răspuns:

Incearca sa scoti toate aplicatiile neimportante din setarile telefonului. Unele aplicatii raman ascunse si iti mananca toata bateria. Desigur poti sa incerci si cu o aplicatie pentru baterie(battery).

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Ai mineri in telefon. Ps: si cu cat ai memoria mai plina, cu atat bateria ti se duce mai repede. Procesorul se chinuie sa iti proceseze spatiul de stocare si solicita bateria. Incearca sa salvezi intr-un cloud tot ce vrei sa pastrezi si sterge tot ce nu-ti foloseste si vei vedea ca bateria te tine din nou ca la inceput. happy

| Mario2046 a răspuns:

Salut,iti recomand sa dai un reset din fabrica la telefon, si o sa isi revina, doar sa tii minte contul de google play.

| Claudiu_Ciprian_2000 a răspuns:

Deci daca poti sa i cumperi o baterie noua ar fi perfect, daca nu ai cum, incearca un reset din fabrica, si dupa lasa l vreo 4 ore la încărcat inchis. Daca nu merge nici asa inseamna ca e de la baterie si ar trebui schimbata, succes.