| BiliutaAdelina a întrebat:

Am telefon Samsung Galaxy S5 si mi se încălzește foarte tare bateria si în zona camerei din fata. Ce as putea sa îi fac?
Nu stau mult pe telefon dar dacă am nevoie sa caut ceva la tema nu pot.
Va rog ajuta.ți.mă cât mai repede.
Nu vreau raspunsuri gen "Mai lasa telefonul","Ce întrebare stupida pui"
Nu vreau sa îl duc la reparat.
Țin sa precizez ca am acest telefon de jumătate de an

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il utilizezi intens, logic ca se incalzeste. Procesorul este cel care incalzeste si odata cu el si bateria. Mai rareste din aplicatiile pe care nu le prea folosesti. Aplicatiile de dimensiunea foarte mare solicita foarte mult procesorul si asta incalzeste mult. Si cand te uiti la filme se incalzeste. Iar daca il tii la incarcat in timp ce rulezi o aplicatie de dimensiune mare, ce sa zic... Cuptor cu microunde. De asemenea, nu este exclus sa inlocuiesti si bateria. Posibil sa fie o problema la bateria sau chiar problema interna la telefon.

| BiliutaAdelina explică (pentru anonim_4396):

Cat ar costa o baterie?

| BiliutaAdelina explică (pentru anonim_4396):

MI. Am sters musucal. Ly si snapchat si mi.am instalat wattpad si mie se mai incalzeste putin...imi lipsesc foarte mult musical.ly ul si snapchat ul

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este stricat, deci nu ai de ce sa-l duci la reparat! Bateria se incalzeste din prea multa folosintya si sincer, nu-i nromals a-ti faci temele cu telefonul in mana!
Ai mare grija, o baterie incinsa poate sa-ti explodeze in fata, sau sa-ti ia foc.
Nu glumesc, samsungul in special este acela care a avut asemena probleme.
https://www.nbcnews.com/......ss-n710581

Vestile au facut inconjurul globului si daca dai o cautare pe google, uite mii de articole cu explozii, cu loturi de Samsung chemate inapoi de producator:

https://www.google.com.au/......ps?/search

| BiliutaAdelina explică (pentru Violleta2022):

Imi fac temele ajutanu. Mă de telefon.Ce nu înțeleg caut si mai vorbesc pe mess prin msg

Bula
| Bula a răspuns:

Opreste toate aplicatiile nefolosite, dar si bluetooth, wi-fi, date, camerele (ce nu folosesti pe moment).
Consumul va scadea la normal, bateria va tine mai mult si nu se va incalzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci repede ceva pentru ca altfel se poate arde placa de baza si nici ieftina nu este una noua.

| Cumvreu a răspuns:

Salut trebuie sa schimbi bateria și eu aceeași problema am avut și de când am schimbat bateria nu mai face așa

| BiliutaAdelina explică (pentru Cumvreu):

Cat costa o baterie?