| AndreiFTW1 a întrebat:

Am uitat parola de pe un telefon pe care nu il mai folosesc, Huawei, fara cartela (nu este conectat la vreun cont Google) si vreau sa scot pozele din memoria interna a acestuia, ce procedura trebuie respectata?(nu, telefonul nu este furat =) )

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Chiar daca e "blocat" cum spui tu, conteaza si cum e "blocat", daca are pin sau nu. Daca a fost folosit in "tineretea lui" cu un laptop, o sa mearga prin anumite metode gen adb. Altfel trebuie sa-i faci un bypass https://android.gadgethacks.com/......n-0165540/ Sau cu anumite programe de recuperare Wondershare/Recuva etc. (degeaba incearca oricine sa ma contrazica: merge metoda. Ideea e daca esti dispus sa platesti pentru asta, si cat esti dispus. Daca incerci si "nu merge", inseamna ca nu faci ceva bine sau nu stii ce faci).

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Il conectezi la un dispozitiv laptop/pc, si dai copy-cut/paste.

| AndreiFTW1 explică (pentru CM7YRE):

Telefoul e blocat, primele 3 cuvinte.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru AndreiFTW1):

Chiar daca e "blocat" cum spui tu, conteaza si cum e "blocat", daca are pin sau nu. Daca a fost folosit in "tineretea lui" cu un laptop, o sa mearga prin anumite metode gen adb. Altfel trebuie sa-i faci un bypass https://android.gadgethacks.com/......n-0165540/ Sau cu anumite programe de recuperare Wondershare/Recuva etc. (degeaba incearca oricine sa ma contrazica: merge metoda. Ideea e daca esti dispus sa platesti pentru asta, si cat esti dispus. Daca incerci si "nu merge", inseamna ca nu faci ceva bine sau nu stii ce faci).

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca il pornesti cat poti, apoi il connectezi la pc, si daca il vezi atunci copiezi ce poti de pe el
daca AI cont google pe el, atunci in teorie poti intra pe contul respectiv si sa iti descui telefonul (tel trebuie sa aiba net pentru asta), chestia merge NUMAI daca nu e encryptat telefonul
daca nu, atunci mergi la un service
insa sa nu iti faci mari sperante fara cont google sau tel encriptat nu se descuie decat cu hard reset

| Quatae12 a răspuns:

Conectezi telefonul la un PC/Laptop, intrii în Memoria Internă a telefonului. Găsești Folderul cu Poze, tragi Folderul/Pozele necesare pe Desktop, și le păstrezi într-un loc sigur pe care îl consideri, tu.