| anonim_4396 a întrebat:

Am un abonament de date la o tableta si trebuia sa mai platesc luna trecuta 5 euro in plus pentru ca am si vorbit. Asa am primit mesaj. Dar factura este tot ca de obicei. Este posibil sa puna penalitati mai tarziu?

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,dupa 30 de zile de la notificarea de restanta, se adauga penalitati pe zi de interziere,(aproximativ, nunstiu clar) 0.02% din valoarea facturii restante, pana la maximum 90 de zile de cand ai fost notificat, dupa aceasta perioada vei fi actionat/a in instanta de catre furnizorul de servicii pentru recuperarea restantei.