| Eagle_Alexandru_1997 a întrebat:

Am un Alcatel one touch idol san remo.
Azi l-am scos de la incarcat si am dat in sus sa-l deblochez si s-a blocat telefonul, l-am oprit manual si cand l-am aprins mi-a scris "Criptare Nereusita" si mai jos un buton cu resetare telefon, am dat resetare de nu stiu cate ori si tot nu am putut sa utilizez telefonul', ce pot face?

1 răspuns:
| Andrea39 a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci sa-i scoti bateria si sa o bagi din nou. Daca nu merge du-te la magazinul de unde ai cumparat telefonul sau la un service pentru telefoane.