| MiCuTTzU a întrebat:

Am un Alcatel One Touch Pop c7 si nu imi mai citeste cartela SIM acum 30min mergea perfect! Daca puteti sa ma ajutati va rog frumos!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Verifică SIM-ul în alt telefon!
Dacă funcţionează, atunci nu este de la cartelă.
Dacă nu funcţionează, atunci este defectă cartela şi trebuie schimbată...

Verifică dacă funcţionează o altă cartelă în telefonul tău.
Dacă NU funcţionează, atunci este defect slotul de SIM ( sau nu face contact; eventual, îi pui un "distanţier" care să apese SIM-ul ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Probabil este demagnetizata si va trebui schimbata.Probeaza-ti sim-ul si in alt telefon.