| KnifeParty11 a întrebat:

Am un Allview A4 Duo și nu pot să trimit mesaje de pe el. Aș vrea să știu cum pot repara asta de unul singur, fără să-l duc la service. Menționez că nu e vina cartelei pentru că am băgat-o în alt telefon și a mers. Și am încercat să bag și altă cartelă în telefonul meu și nu merge.

1 răspuns:
| n1445 a răspuns:

Incearca sa il resetezi (sa-l aduci la setarile din fabrica) daca nici dupa nu merge trebuie sa-l duci la service... sau inceaca sa iti instalezi o aplicatie de sms de pe Magazin Play (ex: go sms, textra) poate functioneaza