| Acasandrei_Alexandru_1999 a întrebat:

Am un Allview a5 Smiley l-am cumparat de la altex, cu putin timp si bateria ma tine 2 zile ce este de facut? sa ii fac o formatare?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bateria tine destul de mult. De obicei, la un A5 Smiley bateria tina in jur de 28 de ore...deci e destul de bine ca iti tine 2 zile.

| VibeTrix a răspuns:

Pai asa tine al. Nu e vina nimanui. Poti sa o tii la incarcat 20 de ore (sau 10 ore, nu mai stiu) la incarcat fara sa umblii pe el. Dar eu as zice ca e normal pentru performanta lui... Adica nu e nici prost, dar nici bun.

| FanLenovo a răspuns:

O formatare a bateriei lithium ion ar aduce o deteriorare in functionarea ei. Bateriile li ion nu trebuiesc lasate sa se descarce complet.
Succes.

| FanLenovo a răspuns:

Totusi poti incerca instalarea doctor baterry si cleab master de pe google play.