| xGamerZ212 a întrebat:

Am un Allview x2 soul si se incalzeste mai tare cand ma joc pe el.e ceva rau?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal, se inclazeste bateria si cpu, vezi cu aida ce temperatura are

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa joci, opreste intai restul aplicatiilor so functiilor care consuma intens curentul: bluetooth, traficul de date si wi-fi (daca nu sunt necesare pentru joc), camera, redarea de muzica si filme, alte jocuri.
Este recomandat sa te joci cand temperatura exterioara este mai scazuta (dimineata si seara tarzie).

Respectand cele de mai sus, telefonul nu se va mai incalzi atat de tare, iar bateria te va tine mai mult.

| Rockett a răspuns:

Nu are nimic rau, datorita excesului de consum de curent datorita aplicatiilor sau al jocurilor, procesorul se incalzeste odata cu bateria, important e sa nu depaseasca gen 60-70 de grade deoarece se slabeste. Pentru a alfa asta poti sa iti instalezi o aplicatie de nici macar 2 MB nu stiu daca are.

| xGamerZ212 explică (pentru Rockett):

Da temperatura ajunge pe la 65 grade maxim.....trebuie sa il las sa se raceasca cand e asa sau nu e problema?

| Adramelech_Satana_1998 a răspuns:

Da,du-l la un service IT. Bateria e problema, s-a supraincalzit.
Fundita
pls