| razvan101 a întrebat:

Am un BlackBerry 9000 si trackpadul(biluta) merge foarte greu in jos.
cu ce as putea sa o curat? sau ce as putea sa i fac?

3 răspunsuri:
| ZendyTeam a răspuns:

1.) Mai opreste din aplicatii ce ruleaza in fundal.
2.) Verifica daca nu ai sters fisiere de sistem, ceea ce e mai putin probabil, dar oricum arunca un ochi.
3.) Dezinstaleaza aplicatiile / jocurile ce nu te mai joci, trebuie sa aiba putina memorie libera pentru a putea rula cat de cat sistemul de operare pe telefon.

Daca eu te asez pe tine intr-o camera plina adica "full option" sa zic asa, cu de toate si eu iti cer ceva, tu stii unde se afla dar pana te duci sa iei si sa imi dai dureaza ca nu te poti misca, asa si el, lasa un procent de minim 10-15 la suta liber din memoria acestuia. Valabil si la partitiile pe care sunt instalate sistemele de operare windows care de obicei este partitia c:/ dar aici este ceva mai mare undeva la 20 la suta.

Sper ca am fost de folos.
Stima Zendy.

| razvan101 explică (pentru ZendyTeam):

Nu am fost explicit. Se misca greu deoarece nu se invarte cum trebuie. am 100mb spatiu liber

| ZendyTeam a răspuns:

Vezi ca ai setare pentru ea, are sensivitate. Verifica setarile.

Stima Zendy.