| Python27Dll a întrebat:

Am un card de telefon pe care nu il pot formata, ma ajuta cineva?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite cateva explicatii aici: https://devicebox.ro/faq/cum-formatez-cardul-sd.html
Daca vrei pe PC faci asta:
a)descarci si instalezi minitool partition wizard, pe care il gasesti pe google.
b)dupa ce instalezi programul, il deschizi,(binenteles, mai intai trebuie sa conectezi cardul la pc)
selectezi cardul respectiv(ai grija sa nu selectezi alta partitie-spre ex:o partitie din hard discul pc-ului.)
c)dai formatare, alegi fat 32, apply si astepti sa se formateze.

| Python27Dll explică (pentru Salontanul):

Nu merge, si nu merge in nici un fel si cu nici un program, dar oricum multumesc.

| Salontanul a răspuns (pentru Python27Dll):

N-ai pentru ce. Inseamna ca-i compromis definitiv.