| Dănuț_Dănuț_1995_wHXs a întrebat:

Am un cont google primit de la un prieten si vreau sa il elimin din telefon, cum fac tinand cont ca el e detinatorul(el l-a facut) si sa ramana al meu contul?

2 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Nu poti elimina contul google de pe telefoanele Android fara sa dai reset la setarile din fabrica. Daca vrei sa ramana al tau contul pentru ca tu il folosesti, poti sa schimbi parola si sa activezi "Two factor authentication". Daca el si-a pus contul lui la recovery options, trebuie sa il inlocuiesti si acolo cu un cont al tau. Toate aceste setari se fac din browser, nu din meniul telefonului.

| WxRo a răspuns:

Te duci la settings - accounts - google - dai click pe cont si apoi ii dai remove account