| Stefan_Tucan_1990 a întrebat:

Am un galaxy S2 de 16 gb si am o nelamurire. M-am uitat in setarile telefonului la spatiu de stocare si imi arata "Memorie dispozitiv" si "Stocare USB" (nu am Cartela SD). Problema este ca am tot baga niste aplicatii si din cate vad eu aici cred ca le pune in "Memorie dispozitiv" care are Spatiul Total de 1.97 GB si s-a cam umplut si acum nu ma mai lasa sa instalez pentru ca nu am spatiu suficent dar in schimb pe "Stocare USB" am destul loc liber. Cum fac sa mut aplicatiile din "Memorie Dispozitiv" in "Stocare USB" si inca o intrebare aditionala de ce imi arata memoria partitionata in categoriile astea doua? Mersi

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Daca nu ma insel eu Samsung Galaxy S2 a fost lansat in e versiuni 8/16/32gb
Memoria telefonului iti este partajata in 2 partitii
Adica memoria rom(android) si date aplicatii
Si memoria externa
Partajarea asta te ajuta pe tine sa nu pierzi datele din memoria externa
Totusi daca nu ma inseala memoria poti sa muti aplicatiile din memoria rom in memoria externa, in setari exista rubrica manager aplicatii, dai click pe o aplicatie si exista rubrica muta in memoria externa
Daca nu ai aceasta optiune poti cauta pe google market aplicatii care sa iti mute datele aplicatiilor (ex move to sd2)
Totusi iti recomand sa iti achizitionezi un card Sd

| Stefan_Tucan_1990 explică (pentru panther2007):

Am intrat in Manager Aplicatii cum ai spus tu dar nu merge sa mut decat pe Card SD...in Stocare USB nu am cum sa mut.

2 răspunsuri:
| TataLeu a răspuns:

Incearca sa le stergi. Daca nu merge uitate la sincronizare si vezi ce sincronizari ai active.
Daca nu merge asa fai o resetare la setarile din fabrica si dupa ai grija ce sincronizari ii faci big grin funda?