| Botgros a întrebat:

Am un Galaxy S2 si de ieri a inceput sa se vada o pata verde transparenta in mijlocul ecranului atunci cand fac poze. Mai ales pe fond alb se vede foarte proeminent.

A mai patit cineva asta? Stiti vreun remediu?

Multumesc.

6 răspunsuri:
| FlorinFindus a răspuns:

Pa display

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Aruncal

| Alecs2014 a răspuns:

Buna! I s-a intamplat si unui prieten de-al meu, dar cu un punct verde pe ecran. El spune ca i s-a ars un pixel (punctele din care este format display-ul). A fost la un specialist si i l-a reparat.
Sper ca te-am ajutat!

| Botgros explică (pentru Alecs2014):

La mine este vorba de o pata transparenta, foarte transparenta care se vede numai pe un fond alb, iar pata este foarte mare cca. 35% din display si este pozitionata in mijloc.

O sa iau in calcul si varianta cu specialistul. Multumesc

| Botgros explică:

Tin sa precizez ca se vede pata aia doar cand am camera pornita sau fac o poza, in rest cand sunt intr-o aplicate, joc sau orice altceva nu se vede. Deci nu cred ca e dispay-ul, probabil e camera de vina.

| Botgros explică:

La mine este vorba de o pata transparenta, foarte transparenta care se vede numai pe un fond alb, iar pata este foarte mare cca. 35% din display si este pozitionata in mijloc.