| vl96cos a întrebat:

Am un galaxy s3 si mi-a cazut pe starda. ecranul este spart (ciobit ) si nu se aprinde. ce credeti? mi s-a spart geamul de sticla sau displayul?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi oricare din situaţii, oricum TREBUIE dus la un Service deoarece are şi ceva probleme interne ( din cauza şocului s-au desprins ceva contacte şi de aceea nu mai porneşte ).
Ei o să-ţi spună şi ce problemă este cu display-ul.

Dacă, în schimb, telefonul funcţionează dar NU se vede nimic pe display, atunci este defect display-ul.

Toate cele bune.

| Dimitrix a răspuns:

Incearca sa il duci la un service. Nu se mai aprinde pentru ca or fi sarit cateva contacte si asigura-te (daca se aprinde) sa nu fie stricat touch-ul ca asa un display nou e vreo 100RON. Sper sa reusesti sa ti-l repari. PEACE!

| ciprian2 a răspuns:

Incearca sa te uiti atenta. Daca ecranul este mai colorat asa inseamna ca ti s-a spart displayul daca nu e asa mai colorat ti-s-a spart geamul de sticla. FUNDA plz?