| Lucas_Marcut_1993 a întrebat:

Am un Galaxy S4 si pe spatele telefonului scrie :
-MODEL: i9500- si cand il pornesc scrie :
-Samsung Galaxy S4 i9505- ce inseamna diferenta asta pentru ca vreau sa descarc un firmware pentru el si nu stiu de care

Am avut un android 5.0.1. lollipop si mi se tot restarta cand foloseam aplicatiile telefonul...ce sa fac in legatura cu ambele probleme?
DAU FUNDA!
AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Problema 1 : Dacă te-ai conectat la internet măcar o singură dată înseamnă că modelul telefonului a fost up-date-atat. Atunci tu vei descărca un firmware pentru variantă ta actuală adică modelul i95005. Problema 2 : dacă zici că ai avut un android 5.0.1 lollipop și ți se tot restartau aplicațiile atunci înseamnă ca acel android nu era suportat de telefonul tău deci ca urmare instalează altă variantă de android. Spercă te-am ajutat! O seară plăcută în continuare!