| megafox a întrebat:

Am un HTC DESIRE 500 cu Android 4.1.2. si vreau sa ii schimb androidul. Cum sa fac, ce program imi trebuie? ca update nu vrea. Vreau ceva gen programu de schimba androidul...

2 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Treaba asta ne e asa simpla. Mai intai de toate trebuie sa deblochezi bootloader-ul, mai apoi sa i flash-uiesti un custom recovery si abia dupa aia sa i pui un custom rom (Android) mai nou. Concluzia este ca daca nu stii toate treburile astea cum se fac mai bine stai cuminte daca vrei sa nu ti faci un telefon caramida, sau mergi cu el la un prieten care se pricepe ori la service.

Răspuns utilizator avertizat