| AlexandruRobertValentin a întrebat:

Am un HUAWEI ascend.
I-am pus mai de mult un pin si nu-l mai stiu.
Ce pot sa fac in afara de HardReset?

2 răspunsuri:
| piticot4 a răspuns:

Pai daca il bagi de mai multe ori iti cere sa iti schimbi parola de yahoo

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai pus "cod PIN" la cartela SIM, sau "cod de siguranţă" la telefon ( eventual cu model )?

Dacă ai pus "cod de siguranţă" la telefon, atunci selectezi opţiunea "Model/parolă uitată", te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!
Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Toate cele bune!