| ionutbeach a întrebat:

Am un Huawei g510 nu mai merge touchscreenul am dat resetare din fabrica dar tot nu mai merge am dat resetare reebot din oprire si plus tot la fel ce solutii am

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Meri la service, in jur de 80 lei

| Kenya a răspuns:

Sa-l inlocuiesti sau sa te duci la service.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Buna,pot fi mai multe cauze. Haide sa explic pe larg : ecranul cu touch este alcatuit din mai multe straturi: 1. Strat de protectie, care e fie o folie, fie sticla rezistenta (gorilla glass), apoi e stratul senzitiv, cam de 1/3 dintr-un milimetru, apoi ecranul propriu-zis. Acestea doua pot fi lipite, ceea ce in caz de avarie te ustura la buzunar, pentru ca se schimba ambele desi doar unul e stricat. Asa ca poti vedea foarte clar ecranul, dar sa nu raspunda la comenzi. Asta fin cauza foliei, cel mai probabil, este o folie deosebit de subtire prin care trec conductori de la touch catre placa de baza. Dar pot fi si alte cauze, asta e cea mai comuna. Mergi la un service GSM si ti se va propune o suma. Poti negocia, ei nu dau bon fiscal, oricum.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!