| Alex_Alex_1998 a întrebat:

Am un Huawei U8650 sonic si am cartela frog si nu imi merge netul. Si setarile automate nu sunt valide. Trebuie sa le fac pe cele manuale. Mi-le puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Kimmy22 a răspuns:

Atunci vorbeste cu cei de la Relatii Clienti....cu siguranta te vor ajuta! :*

9 răspunsuri:
| Kimmy22 a răspuns:

Hello, Alex!
Activeaza "Date fundal" si "Sincronizare automata"...verifica dacă ai pachet de date activ si mai
verifica si setările de acces la net. Sper sa mearga! :**

| Alex_Alex_1998 explică (pentru Kimmy22):

Am pachet de date activ
Sincronizare este on
Date fundal nu stiu unde e
Nu am setarile la net ca nu suporta tel setari automate.

| Alex_Alex_1998 explică (pentru Kimmy22):

A mers mersi :*

| Kimmy22 a răspuns (pentru Alex_Alex_1998):

:*

| Kimmy22 a răspuns (pentru Alex_Alex_1998):

Atunci vorbeste cu cei de la Relatii Clienti....cu siguranta te vor ajuta! :*

| TrooololololololoJR a răspuns:

Ia-ti cartela aligator

| MihaiEddy93 a răspuns:

Nume:Webnwalk
Purtator:GPRS
Nume acces(Acces point name-apn):wnw
Bearer id:wnw
Bearer password:wnw
Port: 8080
URL: http://m.webnwalk.ro

| Alex_Alex_1998 explică (pentru MihaiEddy93):

Am incercat si nu am purtator straight face restul le am si tot nu merge happy

| MihaiEddy93 a răspuns (pentru Alex_Alex_1998):

Tu salveaza in telefon exact acele setari pe care ti le-am dat si apoi suna la 1234 si vb cu cei de la relatii clienti sa verifice de ce nu merge. Probabil setarile sunt bune dar nu e activat internetul pe cartela ta de acolo de la ei chiar daca tu ai extraoptiune cu internet. Eu asa am patit.

| Alex_Alex_1998 explică (pentru MihaiEddy93):

Paii... purtatorul unde il pun?