| dulgherunicu a întrebat:

Am un Huawei y300 si nu se aprinde displayul dar se deschide ca aparat ca se aude cind se blocheaza ecranul si se deblocheaza si cind dau pe tasta numerica(din amintiri) se aud tastele.Ce ziceti sai cumpar display sau nu? FUNDA celui mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| Scatty a răspuns:

Salut. Poti sa te duci la un magazin de reparatii. posibil sa fie vreon fir scapat sau in cel mai rau caz cumperi alt display. Daca nu mai este in garanatie poti sa il desfaci cu grija sa vezi daca e ceva scapat sau un prieten care se pricepe, dar recomand sa te duci la un magazin

| dulgherunicu explică (pentru Scatty):

Telul nu are nimic l-am urmarit cu lupa banuiesc ca ar fi displayul dar nu sint sigur