| Alecsandra37 a întrebat:

Am un iph5s
se strica daca il incarc de mai mai mult de 2-3 ori pe zi?

fundă

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Da, se strica bateria daca il incarci asa de des chiar daca nu este sub 20% bateria. Il incarci atunci cand e rosie bateria si il tii pana cand se incarca la 100%. Si nu folosi telefonul cat timp se incarca. Daca folosesti telefonul in timpul incarcarii, atunci bateria va tine mai putin in timpul zilei cand nu e la incarcat.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai se strica bateria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa il reincarci de mai mult de 2-3 ori pe zi?laughing Tu stii ce autonomie are bateria aia? Te tine cel putin 6-7 ore de real racing cu luminozitatea maxima...Il lasi o data la incarcat pana se face 100 altfel il faci muci.Ai cuvqntul meu ca daca il folosesti 4 g si numai fb te tine cateva zile lejer.