| Laurosa a întrebat:

Am un iPhone 11. Mi-am făcut update ul iOS 14.5 și am primit o notificare la baterie " Sistemul de raportare privind starea de sănătate a bateriei recalibrează capacitatea maximă și capacitatea performanței de vârf. Acest proces poate dura câteva săptămâni. Află mai multe..." ce înseamnă acest lucru? Din câte am inteles este doar la iPhone 11/pro și ca sa-ti recalibrezi bateria. Dar eu nu inteleg ce ar trebui sa fac ca sa se recalibreze

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Tu nu trebuie să faci nimic, toată treaba este automatizată, trebuie doar să aștepți să se termine recalibrarea și atunci vei vedea noul status al bateriei.