| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 3g si vreau ca atunci cand vorbesc pe facebook pe chat sa imi apara orasul in care sunt. cum sa fac¿¿ multumesc

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te loghezi pe Facebook de pe telefon, intri la profil/setări locaţie şi selectezi arată locaţia "x".

Pentru detalii vezi articolul de la linkul :
http://www.alexbleau.ro/......n-romania/

Toate cele bune.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

După ce te-ai logat şi ai intrat pe pagina ta, pe grila de sus ( în dreapta ) ai 5 "dreptunghiuri"/opţiuni ( sunt următoarele, de la stânga la dreapta ) : prima are denumirea/numele paginii tale ( e contul/profilul tău ), apoi "Găseşte prieteni", "Acasă", "Confidenţialitate/setări" ( pătrăţel cu un lacăt ) şi ultima ( din dreapta ) este o "rotiţă" ( cu setări complexe ).

Tu dai click pe prima din STÂNGA - denumirea/numele paginii tale.

Apoi, pe acea pagină care-ţi apare ai în stânga ( aproape sus, pe o "grilă" orizontală ) 4 opţiuni :
Stare
Fotografie
Loc
Eveniment din viaţă.

Acolo dai click pe "Loc", ţi se deschide un chenar în care ai o întrebare : "Unde te afli?" şi acolo SCRI denumirea localităţii în care eşti în acel moment, apoi dai click pe tasta "Postează" şi apare afişată LOCAŢIA în care eşti!

Alte detalii le poţi citi la linkul :
http://www.facebook.com/help/465971196760390/

O zi frumoasă.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Am înţeles, dar NU se poate face "automat", decât dacă SETEZI tu locaţia cea mai recentă.

O zi frumoasă.