| zalex98 a întrebat:

Am un iPhone 4 de 8GB si am probleme cu el pentru ca tot timpul imi este plina memoria oricat de multe aplicatii/poze/melodii as sterge? Ce sa fac? Ma gandeam sa il restaurez, dar nu stiu daca sa il restaurez eu sau sa il duc undeva. FUNDA!

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Am avut un phone amarat 3gs si cand se intampla asta ii dadeam un reset la tot si isi revenea si bateria si tot... probabil ca nu iti doresti sa faci asta...

| zalex98 explică (pentru ywar):

Vreau sa fac ce e mai bine pentru telefon. Mi se blocheaza des si merge tot mai greu, dar nu stiu daca sa ii dau eu restaurare de pe iTunes sau trebuie sa merg undeva sa mi-l faca.

| ywar a răspuns (pentru zalex98):

Nu trebuie sa te duci undeva. conectezi cu cablul, itunes si ai comanda si el va face tot. Atentie, trebuie sa ai cont la itunes. Eu numai stiu s toti pasii pentru ca am renuntat la iphone pentru ca nu imi permit unul mai bun. Merg pe dual sim si e mai ok.

| KissAndor a răspuns:

Parerea mea. 1.Salveaza tot ce vrei sa salvezi (nr de tel, poze, etc) 2.Configurari > General > Resetare > Resetati toate configurarile / Sterge continut si configurari 3. Configurari > General > Actualizare software "iOS 7.1.2" este ultimul update suportat de iphone 4 (simplu) 4. Copiezi inapoi cele salvate si faci toate configurarile dorite (5. optional netul si updateurile acceseaza-l manual) Numai bine