| LittleCreepyGirl a întrebat:

Am un iPhone 4 si optiunea activata este cea de 7 euro de la Orange care are 300 MB. Cei 300 MB sunt gata in cel mult 5 zile. Inainte aveam 150 MB si ma tineau o luna pe telefonul vechi, un Nokia C3. Care este problema? Si opresc Mobile Data de cate ori nu folosesc internetul.

5 răspunsuri:
| Andrei1099 a răspuns:

Iphone-ul consuma mai multe resurse la incarcarea paginilor, browserul fiind mai modern cu mai multe chestii noi pe el automat consuma mai mult.

| rafaelos99 a răspuns:

Smartphone-urile consuma foarte multi MB. De exemplu eu am Alcatel ot 991 si in 5 min a consumat 71.15 MB

| njohn a răspuns:

Cu cat telefonul ii mai performant cu atat consuma mai multe resurse, updatari si altele, pe mine m-a tinut doar 2 zile 500 mb, foloseste internetu prin wifi

| charleslouboutin a răspuns:

Pai nu ai cum sa compari Nokia c3 cu iphone. Incearca sa faci cat mai putine lucruri pe 3g..si daca ai nevoie de update-uri, download-uri si asa mai departe le faci pe wifi.

| FlorinM28 a răspuns:

Si eu am un iPhone 4S si folosesc cam 300 MB pe luna. DAR, acasa am wifi, la servici am wifi. La mine 3G e activat non-stop si e folosit de fiecare data cand nu am acoperire wifi.