| Bbybianca26 a întrebat:

Am un iPhone 4 si recent am intampinat o problema. Imi pun telefonul la incarcat si mi se incarca 100% in mai putin de 2 ore ceea ce mi se pare in neregula. Apoi daca il scot de la incercat si il folosesc putin ( de ex orbesc la telefon sau stau pe facebook) bateria imi scade de la 100% la 60% in mai putin de 10 min. Dar daca il bag la incarcat imi arata 90% cat ar trebui sa arate in mod normal dupa ce l-am folosit timp de 10 min.
Daca stie cineva care esti problema sau ce as putea sa fac... Multumesc mult si o zi buna!

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Acum depinde cat de vechi e telefonul. Daca are peste 2 ani posibil ca bateria sa fie de vina.La cat timp a fost incarcat 2-3 zile?

http://www.gsmnet.ro/......nal--20694

| viotedy a răspuns:

Problema-ori bateria ori sistemul de incarcare. Daca mai e in garantie, du-l repede ca o sa fie din ce in ce mai naspa.

| miTzuliK93 a răspuns:

Incarcatorul este unul original de iPhone 4? Daca nu, posibil ca incarcatorul tau sa trimita un voltaj mai mare catre baterie decat poate suporta aceasta: de aici si incarcarea rapida. Dar asta inseamna deteriorarea bateriei in timp.

| Bbybianca26 explică (pentru miTzuliK93):

Nu, incarcatorul nu este original. La asta m-am gandit si eu. Recent am schimbat incarcatorul deoarece cel vechi s-a deteriorat si am luat unul neoriginal, fiind mai ietftin. Multumesc mult pentru lamuriri!