| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 4s cu o versiune mai veche de soft si vreau sa ii fac update la ultima versiune. Am cautat si nu are cydia instalat, nici in sertarul pentru cartela nu are un gevey, telefonul functioneaza perfect si cu cartela de DigiMobil si de Orange. Pot sa ma risc sa fac update sau risc sa nu fie neverlocked?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Odata ce merge si cu Digi si cu Orange si nu are gevey e clar ca e neverlocked. Eventual sa faci update cu telefonul conectat la pc folosind optiunea din iTunes pentru orice eventualitate asa posibil sa se poata reveni la vechiul iOS.