| stanes1877 a întrebat:

Am un iphone 4s dar este blocat pe america reteua verizon fara slot sim ca sa imi mearga pe retele din Romania trebuie sa bag simu intr-un adaptor pe care il conectez prin bluetooth si asa imi merge iphonu sa pot vb, da mesaje si altele.Intrebarea mea este ii pot pune slot de sim sau exista vreun program de la Apple cu care sa dezactivezi reteaua respectiva sau va aparea in timp sau daca il duci la service cati banii iti ia sa-l faci? Vreau sa fie ca un neverlocked fara sa mai depind de acel adaptor, se poate?

1 răspuns:
| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut
Din pacate, cei de la Apple nu folosesc programe de decodat telefoane, pentru ca astfel clientii lor isi vor pierde garantia. Poti sa iti decodezi telefonul cu Gevey sim sau cu X-sim. Asta e tot ce pot sa iti spun.