| mario366 a întrebat:

Am un iphone 5 s, iar pe ecran de la o vreme (cand l-am scapat pe jos) am observat dupa 2 zile ca erau 2 dungi albe pe laterala dreapta a ecranului...iar bucata aia nu mai face contact cand o apesi, ce as putea face?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti sa vinzi telefonul si sa-ti iei altul.
Sau ai putea merge la un service sa afli pretul reparatiei.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ai touch-ul putin afectat, tu singur nu ai ce-i face, trebuie desfacut si inlocuit touch-ul + ecranul (daca impactul a fost puternic). Reparatie te va costa intre 100-200 lei depinde si de tel.
Uite la Xiaomi-ul meu unde a fost afectat atat ecranul cat si touch-ul costa 200 lei.Modelul este Redmi 4X si a costat 730 lei ca sa iti faci o idee