| AxlRose a întrebat:

Am un iPhone 5s care s-a stins si nu se mai porneste de cateva saptamani. Daca incerc sa il deschid imi apare ca trebuie sa il bag la incarcat, iar daca il tin la incarcat imi apare bateria cum ca se incarca dar nu se deschide oricat l-as tine. Tin sa mentionez ca am mai patit asta acum 4 luni si i-am schimbat bateria si totul a fost ok. Ce ar trebui sa ii fac ca sa mearga?(banuiesc ca nu bateria e de vina avand in vedere faptul ca e noua)

5 răspunsuri:
| danni3l a răspuns:

Folosește alt încărcător

| alinutastraub a răspuns:

Pai sincer eu nu stiu posibil sa se fi stricat ceva prin el, dar la iphone nu se poate repara. Asta e problema lor. Din punctul meu de vedere iphone-ul este o mare porcarie, doar de fita. Nu cred ca mai ai ce sa ii faci. Iti recomand sa iti iei un alt telefon. Sper ca nu te-ai suparat pentru raspunsul meu!

| AZ_Mark_2002 a răspuns:

Variantele ar fi 1.incarcator stricat
2.bateria si telefonul nu se conecteaza (lipseste un pin care ar trebui sa se conecteze la baterie pe spatiile aurii)
3. o problema a telefonului (virus sau setare)

| Titu_David_1999 a răspuns:

Schimba incarcatoul ama avut si eu aceiasi problema. happy

| Damba a răspuns:

Salut,uite ce zic eu, in momentul cand iti apare pictograma cu bateria, apesi o data pe butonul porinre\oprire, apoi mai apesi o data dar tii lung apasat (in jur de 6sec.). Dupa asta ar tebui sa ti se deschida normal