| Vlad_Călinescu_1994 a întrebat:

Am un iPhone 5s de 16 gb si vreau sa i-l schimb cu un iPhone 6 plus tot de 16 gb plus o diferența. Ce diferența credeți ca merita 6 plus

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE şi de starea telefoanelor :)

Apple iPhone 6 Plus este mai performant d.p.d.v. tehnic - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......uts4hr.php

Diferenţa depinde şi de vechimea telefoanelor, de starea lor, de preţul unui model nou, etc.

Toate cele bune.

| Vlad_Călinescu_1994 explică (pentru bursuc001):

5s ul meu este impecabil si vreau sa i-l schimb cu un 6 plus sigilat

10 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Nu fa proastia asta, stai pe 5S!

| Vlad_Călinescu_1994 explică (pentru VladyXR):

De ce zici asta?

| VladyXR a răspuns (pentru Vlad_Călinescu_1994):

Sa-ti spun de ce, IPHONE 6, nu e rezistent la cazaturi chiar la 3-5 M l-ai scapat si a crapat ecranu in niste parti, iphone 5 e mult mai rezistent, Iphone 6 se deschide greu, 5s mult mai bine, adica 5s se deschide inaintea la toti! power on! iphone 6 se indoaie ceea ce nu e bine, nu merita sa-l cumperi, cel mai bun era considerat 3GS pe langa 2009 pana 2012, era foarte bun, 6 are doar procesor puternic, abia il tii in mana nu-i vad rostul! eu as sta pe 5s, e pentru mine e cel mai bun, cum adica este impecabil?

| Vlad_Călinescu_1994 explică (pentru VladyXR):

Arată bine. Aspectul telefonului

| VladyXR a răspuns (pentru Vlad_Călinescu_1994):

Daca arata bine, de ce ai vrea sa-l schimbi?

| Vlad_Călinescu_1994 explică (pentru VladyXR):

Imi place foarte tare 6 plus. Vreau sa văd cum e cu un telefon mare, 5s -ul are doar 4 inch

| VladyXR a răspuns (pentru Vlad_Călinescu_1994):

Atunci du-te la ala care are 6 si testeaza-l in mana.

| Vlad_Călinescu_1994 explică (pentru VladyXR):

Dar măcar spune-mi ce suma de bani merita iPhone 6 plus + 5s-ul meu? parerea ta

| VladyXR a răspuns (pentru Vlad_Călinescu_1994):

Nou nout costa +4000 lei, e prea scump, 5 s doar 3200, asa sa ti-l dea cam la vreo 3400-5.