| Andreea23456 a întrebat:

Am un Iphone 6s, problema pe care o detin este ca nu incarca normal, la modul cand e inchis se incarca si la 3% se deschide dupa nu mai incarca. S-ar putea sa fie ceva din mufa de incarcare sau din baterie? Intr-adevar am avut vreo 3 incarcatoare schimbate pana acum, dar ma gandesc ca daca ar fi fost ceva din incarcator nu ar mai fi incarcat deloc. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In primul rand probeaza cu un incarcator original si cablul la fel.
daca nu da rezultat reseteaza setarile telefonului. asta nu o sa iti stearga nimic si de multe ori da rezultat.
urmatorul pas e schimbarea bateriei.
daca nici asa nu incarca poti sa te gandesti la un cost mai ridicat si la un centru specializat. e de asemenea important sa ai update la zi.

| Iuli4838 a răspuns:

Nu prea ma pricep, dar daca schimbi incarcatoarele se va strica bateria, cel putin asa am patit eu, de aia e bine sa pastrezi incarcatorul original. O baterie costa in jur de 50 de lei, cu totul cred ca te va ajunge la vreo 70 de lei.

| Andreea23456 explică (pentru Iuli4838):

Le-am schimbat pentru ca nu mai incarcau, dar eu mi-am luat incarcatoarele originale la el la pretul 150 de lei cu totul. Oricum de preferinta mai bine l-as da si as tinde spre Android. Pentru ca acum recent mi s-a blocat contul de iTunes si a trebuit sa stau 6-7 ore ca sa-l fac vizualizand tutoriale pe net. Il duc la reparat si nu imi mai iau in viata mea iPhone. Mersi pentru sfat!