| Cobrea_Alberto_2001 a întrebat:

Am un iphone 7 mtk, nu mai merge cititorul sim. Poate cineva sa îmi spună dacă se poate repara cu o piesa originala de iphone?

Răspuns Câştigător
| DedSecGabbriel a răspuns:

Salut! Iti recomand sa te duci la un Service Apple, sa te intresezi cat costa sa inlocuiasca acea piesa si tu sa hotarasti daca merita sa il repari sau sa iti cumperi altul.

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Amice eunu cred ca exista iPhone 7 MTK, adica ce ai tu este o clona de 2 bani. iPhone au procesoarele lor propii nu vor folosi in toata existenta lor alt procesor si cu atat mai putin MTK care este un procesor extrem de ieftin si foarte prost.
Nu il vor accepta niciodata intr-un Service Apple

| Cobrea_Alberto_2001 explică (pentru Bogdan70001):

Amice, exact aia înseamnă mtk. Mtk=clonă/replica. Nici nu îmi trece prin cap sa îl duc la un service Apple. Eu mă refer dacă îl poate face la un gsm

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Cobrea_Alberto_2001):

1. Depinde de gsm.Sunt unele care nu accepta clone
2. MTK nu este egal cu clona.lol
Un exemplu ar fi cei de la Xiaomi care u de exemplu Xiaomi Redmi Note 3 si Note 3 MTK, asta nu insemna ca si-au facut singuri o clona insemna ca au vrut sa faca o varianta mai ieftina