| Andreiu68 a întrebat:

Am un iphone X codat pe Anglia ee telekom. Dupa 6 luni am inteles ca se va decoda si imi va merge cartela de Romania.Asa ar fi? Telefonul este clean si il am de 4 luni.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE sa te duci cu buletinul la telekom Anglia, daca ai si factura cu atat mai bine si sa ceri decodarea, OR SA ITI IA UN COMISION, eu am facut asta la Vodafone cu un iPhone 4

si nu stiu legea in Anglia, dar ar trebui sa fie dupa ce expira perioada contractuala pe abonamentul pe care a fost luat telefonul la pret promotional, altfel dupa 6 luni il decodezi si nu mai platesti nimic

| DenisIonut01 a răspuns:

Posibil ca da. dar trebuie sa mergi la magazin de unde l-ai luat

| Moldoveanu15 a răspuns:

Nu, decodarea se poate face doar intr-un sediu GSM.