| IonutPetre12 a întrebat:

Am un j72017.De cand i-am dat upgrade la Android 9 se tot blochează. M-am gandit sa-mi iau un a70, merita pentru ce ofera? Vreau să mă țină 2 3 ani

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci ai experimentat la prima mina cit de mizerabili sunt Samsung, si tot un Samsung vrei? Pai ce sa zic, ti-o meriti!

| IonutPetre12 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu as vrea un Huawei dar am auzit la unii ca se strica imediat..Si nu știu, Am telefonul asta de aproape 2 ani si pana acum n am avut probleme

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru IonutPetre12):

Bingo! Ai auzit timpenii. De ce buget dispui? Xiaomi Mi 9T la cit costa e imbatabil. Si Mi 9 simplu, desigur, dar ala e deja 2100 RON si are specificatii pentru care Samsung iti cer vreo 3500.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Am eu Huawei din luna februarie și nu s-a stricat. Nu s-a stricat încă.

| IonutPetre12 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am cam 2000 2100.de mic am fost invatat de părinți ca chinezariile nu sunt bune. poate de aia îmi e frica sa incerc altceva decât Samsung.Ma vauzt ca xiaomi si Samsung vor colabora pentru o camera, deci si xiaomi are "valoare "

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru IonutPetre12):

Da, si Samsung le face in Luxembourg, cum intri a doua pe stinga, nu? Lasa porcariile. Xiaomi le-a luat fata celor de la Samsung cu multe faze. Si nu doar ei. Cu 2100 ai Mi 9 care rupe tot. Snapdragon 855, da?

| Frank51 a răspuns:

De la 1500 lei in sus deja diferenta de performanta se simte tot mai putin, incepe sa conteze camera, aspectul, si alte functii. Pentru asta platesti 5000 lei pe un S10+ sau P30 Pro. A70 merita doar cand e maxim 1400 lei, incearca sa il prinzi la oferta.

| TitoJacksana a răspuns:

La banii ăia, iti iei pocophone, e super flagship

| Hellboy96 a răspuns:

Da, merită, este un telefon bun. Dar dacă ar fi să aleg, eu mi-aș lua Xiaomi Pocophone pentru că este un telefon la fel fe bun la specificații si totodată este si putin mai ieftin.

Deci raspunsul la întrebarea ta ar fi da.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hellboy96):

La fel de bun ca specificatii? Te-ai gindit mult inainte sa debitezi enormitatea asta? Tu compari Snapdragon 675 de pe A70 cu 845-ul de pe Poco F1?