| Perversul69 a întrebat:

Am un LG G4 stricat (bootloop) din pacate. Mai pot face ceva cu el? Cam cat primesc pe piesele care inca lucreaza? Starea 10/10 sad

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Se poate baga soft din nou pe el. Mergi cu el la germanos sau cauta pe net(google) service autorizat LG in Romania; si cred ca asa il vei trimite la Bucuresti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

laughing) penibil...cine merge la service pentru asa ceva?
*fraieri* sau daca are bani si timp de asteptat..bafta lui.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru unii este usor, pentru altii este chiar imposibil.
Eu am windows phone.
Dar probabil pentru LG se instaleaza in pc programul LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23.msi de aici: https://www.mylgphones.com/download-lg-up-software; (probabil este nevoie si de "LG USB Drivers Ver 3.10" tot de pe acelasi site); se conecteaza telefonul la pc prin cablu usb, si cu cateva clicuri va incepe procesul de resoftare.
Dar pentru unii este dificil.
Eu nu am mai facut asa ceva de pe vremea lui Nokia N95.

https://www.youtube.com/watch?v=HOMp42ud2HQ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...ce problema grava..se repara usor.oh doamne.

| Perversul69 explică (pentru anonim_4396):

Cum anume?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Perversul69):

Iti trebuie un computer, un cablu de incarcare..si niste internet.
Nu o sa iti explic aici..nu prea are rost. happy
Prin mesaj e mai okay