| Paius_Cosmin_1992 a întrebat:

Am un mini 2 si am fost plecat iar copii miau blocat modelul de deblocare zice sa bag contul de google si la m bagat dar imi apare ca nu-i corect la resetat si deo jumatate de ora imi apare downloading ce fac! RPD funda pls!

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Apasa volume +, volum -, home si power in acelasi timp la pornire si intra in recovery si de acolo selectezi factory reset (cu tastele de volum navighezi si cu tasta power selectezi).

4 răspunsuri:
| BlackTime a răspuns:

Incerca butonul volum+buton oprie+butonu din jumate o sa se reseteza
O sa se stearga tot...

| IonelaaaS a răspuns:

Du-l la decodat happy

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Du-te sa ti-l decodeze de unde l-ai luat(Orange, Cosmote, Vodafone etc.)

| PickUp a răspuns:

Salutare!
Telefonul a fost codat deoarece a fost incercat de o gramada de ori sa se intre pe el...
Eu iti recomand sa te duci la GSM sau la firma de la care ai luat telefonul! (Cosmote, Orange, Vodafone)
Bafta!
Funda?big grin