| jamesbond28 a întrebat:

Am un Nexus 5, l-am scăpat puternic pe jos a doua oara si după întâmplarea asta nu mai prinde semnal si imaginea camerei tremura. In rest totul funcționează perfect. Nicio zgârietură,nicio alta problema de funcționare. Ce diacnostic credeti ca are? Menționez ca am fost cu el la un service, tipul mi-a spus ambiguu ca ar fi placa de bazasi ca nu ma poate ajuta. Am garanție, dar ma ajuta asta cu ceva din moment ce a fost desfăcut odată? Iubesc telefonul asta, ce pot face acum? Il arunc?

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ai vrut telefon scump acum se pare ca trebuie sa il arunci la cos. L-ai desfacut si aproape adio garantia! cred ca voi va chinuiti parintii sa va cumpere astea, doar ca voi sa va dati mari la scoala!

| sltlp a răspuns:

Nu mai prinde semnal=posibil placa de baza dusa.
Camera tremura=posibil defect la stabilizatorul optic.
Dus in service si desfacut la nenea ala=adio garantie.
Felicitari, ai facut-o de oaie.

| jamesbond28 explică:

Sunt cu atât mai trista cu cat am economisit bănuț cu bănuț timp de un an. Nu mi-am pus părinții la costuri

| jamesbond28 explică:

Parintii mei nu mi-au platit nici macar curieratul. Am dat 1350 in iunie anul trecut. Bani economisiti de mine banut cu banut timp de un an