| Twixi a întrebat:

Am un Nokia Lumia 800 si nu imi merge internetul din abonament. Ma puteti ajuta? Multumesc!

3 răspunsuri:
| CeawlessxD a răspuns:

Ai activat "pachetele de date"? Adica intri in SETARI->Wirless si Retea-> Retele Mobile: "Utilizare pachete de date" sa fie activate.

| Twixi explică (pentru CeawlessxD):

Sunt activate. Telefonul a fost in service si de cand l-am primit inapoi nu mai merge netu, inainte nu am avut probleme, si il am de aproape 2 ani.

| MihaitaMihaita96 a răspuns:

Ca sa poți intra pe net după tell îți trebuie niște setări si pachetul de date sa fie activat, setarile sunt diferite de la rețea la alta, si in funcție de abonament, du-te la cosmote sau la oringe sau la voda, rețeaua ta, si roaga-i sa-ți facă sa meargă tellu sa meargă pe netwinking