| Cosmin_Paius_1999 a întrebat:

Am un Orange hiro cumparat de vreo sapte luni de la Orange,in ultima vreme nu pot sa descarc jocuri, aplicatii de pe magazin play cand vreau sa instalez jocul imi da eroare 941 si cand ii mai dau odata imi zice ca nu este spatiu suficient pe dispozitiv cu toate ca am vreo 2 gb liberi si am si un card de 4gb? Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| VirusS97 a răspuns:

Esti sigur ca ai atata spatiu liber? Nu este un telefon foarte stralucit si depinde cat de mult l-ai incarcat cu aplicatii si jocuri. Ori ii dai reset total ori iti iei de pe store aplicatia clean master cu care sa vezi exact cat ram si cata memorie flash mai ai. Pe card nu iti poate instala aplicatia complet. Incearca tot prin clean master sa cureti telefonul de "reziduri" adica memorie ocupata de aplicatii in prostie. De obicei asa face androidul incarca memorie degeaba mai ales in chache. Si sa dezinstalezi unele aplicatii tot cu clean master fiindca, cu ala vei sterge si ce lasa ele in urma.
Ps: Prima eroare mi-o da si mie pe Note 3 din cand in cand la un restart sau dupa o perioada de timp nu stiu de ce. thinking

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa eliberezi din memoria telefonului, apoi sa incerci din nou instalarea aplicatiilor dorite. Daca vei intampina aceiasi situatie, iti sugerez sa revii la setarile din fabrica ale telefonului. Aceasta resetare va sterge toate datele din telefonul tau. Daca nici in urma acestei modificari nu vei putea descarca aplicatii, va trebui sa mergi cu telefonul, factura si garantia intr-un magazin Orange Shop, pentru trimiterea telefonului in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.