| dragonftw a întrebat:

Am un pc:
Intel Core duo cpu E4600 2.40 GHz
2 GB RAM
Placa video: nVidia GeForce 210
Si vreau sa-mi iau o placa nVidia GeForce GTX650, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E (costa 500 ron) de pe eMAG.
(scuzati-ma daca am facut reclama)
Oare mi s-ar potrivi in pc-ul meu?
a da.placa mea de baza ruleaza pe PCI Express. placa pe care vreau s-o iau este pe versiunea PCI EXPRESS 3.0

Răspuns Câştigător
| stapanullumii a răspuns:

De potrivit se potriveste dar nu prea are rost, daca nu-l schimbi si procesorul, pentru ca nu vei vedea mare diferenta.
Dar intrebarea este daca se potriveste, raspunsul este : Da, ambele au PCI-E

2 răspunsuri:
| dragonftw explică (pentru stapanullumii):

Ms mult, atunci daca n-am procesor asa bun, s-ar merita sa-mi iau mai bine un playstation 3?

| stapanullumii a răspuns:

Sincer. daca esti un cumparator de jocuri.d a. daca nu. nu se merita mai bine un xbox360