| Vlad529 a întrebat:

Am un Philips S398, și bateria mă ține foarte puțin. În unele zile îl încărcam dimineața iar seara era descărcat și îl încărcam din nou. Ce aș putea face? Menționez că nu am instalat multe aplicații, mai puțin de 20, luminozitatea o țin pe minim, poze pe el nu prea am, de obicei niciuna și nu țin aplicațiile deschise.

1 răspuns:
| IoanIstrate a răspuns:

Ai putea folosi aceasta aplicatie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=ro
Daca vezi ca nu merge inceaca sa il mai folosesti offline( mod avion). Telefonul meu rezista cu 2 ore mai mult in offline.
De asemenea poti sa dezactivezi WI- Fi si Bluetooth.
Daca telefonul nu rezista macar cu o ora mai mult ar fi bine sa schimbi bateria.