| Gangzbang a întrebat:

Am un prieten care are un Samsung S3(dual-sim) si are o problema.
In jurul localitatii in care stam noi telefonul are semnal ( constanta, navodari etc ) dar in localitatea noastra ( Lumina ) nu are deloc, deloc.Am incercercat pe 4 cartele si nu merge nici pe net nu poti intra.

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

4 cartele? laughing, de fapt 3 operatori deci Samsung-ul pe care il are eset cel mai probabil Copie (adica nu original) deci posibil sa fie de la soft sau hardware. Incearca o resoftare si daca nu merge atunci du-l la service.

| hp8510p a răspuns:

Este din cauza telefonului.Cat ai dat pe el? Telefonul ala nu este original, cele originale nu au dual sim. Daca ai dat mai mult de 400 de lei pe el inseamna ca ai luat teapa

| LTAA a răspuns:

Probabil nu are semnal.