| No10 a întrebat:

Am un R-sim 11 si cand l-am bagat prima oara trebuia configurat cu cartela de digi l-am configurat si nu era bine, acum vreau sa mai configurez inca odata dar nu mai pot nici sa intru in meniu fara cartela pe care e blocat, ce as putea sa mai fac?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil ai ars cartela, mergi cu telefonul la digi si ceri alta cartelă alt sim tot pe acelasi numar, si îi rogi sa o pună ei in telefon ca tu nu stii, si sa il configureze ei, ca tu nu te pricepi.

| No10 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am ars, ca pe alt telefon merge

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai blocat telefonul, scoti cartela din el il repornesti telefonul si incerci din nou, daca nu merge nici asa, atunci numai cei care repară resoftează telefoane te mai pot ajuta.

| No10 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai e blocat pe canada, pot sa intru in meniu si restul doar cand ii bag cartela pe care e blocat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru No10):

E clar, trebuie decodat telefonul sa poti pune in el cartele romînesti.

| No10 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai merge cu r-sim doar ca nu l-am configurat corect

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru No10):

Nu stiu, mergi la ăstia care decodeaza repară telefoane sa te ajute cineva de acolo, nu poti configura un telefon asa fara sa l vezi sa stii ce are.