| adi787 a întrebat:

Am un S3 I9300 cu android jellybean 4.3 si cand umblu pe el mereu tin activat modul economie energie ca sa ma tina mai mult bateria, si am citit ca modul economie energie scade din viteza procesorului ca sa economiseasca baterie si mi-am pus jocuri din astea care necesita un procesor puternic(ex:real racing 3, nova 3, modern combat 4, dead trigger 2 etc.) si cand le joc dezactivez modul economie energie ca jocul sa ruleze bine insa bateria se descarca foarte repede la jocurile astea puternice si azi am incercat sa joc un joc din asta pe economie energie si am ramas surprins ca nu este aproape nici o diferenta insa nu prea am incredere sa joc jocuri din astea pe economie energie pentru ca imi da senzatia ca se forteaza procesorul asa ca e o alegere buna sa joci un joc ca nova 3(sau alt joc care cere necesita un procesor puternic) pe modul economie energie?

Răspuns Câştigător
| Mus1k a răspuns:

Modul "Economie energie" îţi închide aplicaţii nefolositoare/optionale ce rulează in background şi reduce luminozitatea ecranului. Nu ar trebui să îţi afecteze experienţa de gaming.