| KindKid17 a întrebat:

Am un S5 si merge in lag in jocuri! Nu i-am dat resetare generala niciodata! Il am de 1 ani si 6 luni. Daca i-as da o resetare generala, ar merge mai bine jocurile?

Răspuns Câştigător
| Adiav a răspuns:

Salut, da normal ca o sa functioneze mult mai bine jocurile dupa resetare, pentru ca o sa se stearga tot felul de registrii ce se stocheaza in telefon dealungul timpului. Iti recomand sa iti salvezi toate datele din telefon pe calculator si daca ai card SD, sa-ti salvezi si de pe el pe calculator si sa formatezi si cardul. Sper ca ti-am fost de folos.

| KindKid17 explică (pentru Adiav):

Bun,ma bag sa salvez pozele si muzica. Dupa o resetare happy

| Adiav a răspuns (pentru KindKid17):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor big grin

5 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Hei! Eu zic sa instalezi aplicații din astea care dau boost game : ex: clean master; și o să găsești și setarea aia pe acolo
Dacă resetezi telefonul e posibil să îți i din memorie și nu neapărat o să meargă mai bine, dar cred că pentru tine necesara pentru că ai multa memorie și mai fa și tu loc mai sterge cache, că la Android după o restartare sunt multe probleme legate de acord și ăla doar un bun Android poate sa ajute, depinde și de telefon și cât e la suta când se descarcă și modul în care se restartare și cât de cald e telefonul. Pentru o restartare buna îți recomand să il resetezi când e 100% și nu e cald.

| KindKid17 explică (pentru Crisstinayy12):

Mersi mult, dar n-am nevoie de aplicatii. Ele ruleaza in background si nu e ok. Am ceva de la telefon. Telul nu se incalzeste de obicei

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru KindKid17):

Clean master poate și raci telefonul